Toto je objekt systému MBI.

MBI (Management Byznys Informatiky) je portál obsahující zobecněná řešení v řízení provozu a rozvoje IT, resp. podnikové informatiky.

Pokud máte zájem získat více informací o tomto objektu (vazby na další objekty, přílohy, apod.), ale i získat mnoho dalších užitečných materiálů, můžete tak učinit ZDE / (registrace je bezplatná).

Skupina rolí : Vývojáři
Vývojáři
Kód skupiny rolí

Standardní kód skupiny rolí v MBI.

:
RG400
Popis, obsahové vymezení

Obsahové vymezení skupiny rolí – pracovní zaměření, profesní náplň.

1. Pracovníci IT ve vývoji a technologiích

Skupina rolí zaměřených na vývoj je v daném případě vyčleněna zvlášť (tak, jak to odpovídá i standardu CZ-ISCO), i když se v praxi role vývojářské překrývají nebo kombinují s rolemi analytickými. Do této skupiny patří tyto role:

 1. IT architekt (R401 )
 2. Vývojář softwaru (R402 ),
 3. Vývojář webu a multimédií (R403 ),
 4. Tester (R404 ),
 5. Test analytik (R405 ),
 6. Test koordinátor (R406 ),
 7. Architekt integrace (R407 ),
 8. Správce integrační platformy (R408 ),
 9. Vlastník produktu (Product owner) (R409 ),
 10. Scrum master (R410 ),
 11. Penetrační tester (R411 ).

2. Podíl rolí skupiny na řešení úloh
 • Role „IT architekt“ se podílí především na skupinách úloh Definice cílového stavu IT podniku (TG004 ), Řízení technologických zdrojů (TG203 ) a Řešení aplikačního projektu (TG410 ) a jeho jednotlivých typů v doméně Řízení rozvoje IT služeb (DO400 ).
 • Role „Vývojář softwaru“ a „Vývojář webu a multimédií“ se podílejí především na skupinách úloh Řešení aplikačního projektu (TG410 ) a jeho jednotlivých typů v doméně Řízení rozvoje IT služeb (DO400 ) a na provozní úrovni na úloze Řízení provozních změn (U735A ).
 • Role „Tester“, „Test analytik“ a „Test koordinátor“ se podílejí především na úloze Testování IT služby (U104A ), na skupinách úloh Řešení aplikačního projektu (TG410 ) a jeho jednotlivých typů v doméně Řízení rozvoje IT služeb (DO400 ) a na provozní úrovni na úloze Řízení provozních změn (U735A ).
 • Role „Architekt integrace“ a „Správce integrační platformy“ se podílejí především na těchto skupinách úloh Definice cílového stavu IT podniku (TG004 ), Řízení datových zdrojů a jejich kvality (TG201 ), Řízení technologických zdrojů (TG203 ) a speciálně na skupině úloh Implementace a integrace WMS do ERP (TG426 ).

3. Obsah balíčku ke stažení

Souhrnný text za skupinu rolí a její role (PDF).