Toto je objekt systému MBI.

MBI (Management Byznys Informatiky) je portál obsahující zobecněná řešení v řízení provozu a rozvoje IT, resp. podnikové informatiky.

Pokud máte zájem získat více informací o tomto objektu (vazby na další objekty, přílohy, apod.), ale i získat mnoho dalších užitečných materiálů, můžete tak učinit ZDE / (registrace je bezplatná).

Skupina životních situací : Scénáře v řízení rozvoje IT
Scénáře v řízení rozvoje IT
Kód skupiny scénářů

Standardní kód skupiny scénářů v MBI.

:
SG400
Popis, obsahové vymezení

Obsahové vymezení skupiny scénářů

1. Přehled scénářů řízení rozvoje IT služeb

Do scénářů řízení rozvoje IT služeb patří zejména tyto situace:

 1. Je třeba zajistit systematické a kvalifikované řízení IT projektu (S401 ),
 2. Je třeba zajistit systematický průběh řízení a implementace IT projektu (S407 ),
 3. Implementují se aplikace ERP (S441 ),
 4. Je nutné customizovat ERP (S442 ),
 5. Integruje se Inteligentní řízení skladu WMS do podnikového IT (SQ203 ),
 6. Implementuje se inteligentní řízení skladu, WMS (SQ204 ),
 7. Implementují se aplikace business intelligence (S451 ),
 8. Implementují se mobilní aplikace (MA) (S461),
 9. Implementují se aplikace řízení podnikového obsahu (ECM) (S471 ),
 10. Implementuje se eShop (S481 ),
 11. Zdravotnické zařízení bez lůžkové části chce implementovat eHealth (S901XHE).

2. Řešení scénářů v úlohách a skupinách úloh
 • Scénář „Je třeba zajistit systematické a kvalifikované řízení IT projektu“ je řešen ve skupinách úloh Řízení portfolia projektů (TG103 ) a Řízení projektu (TG401 ).
 • Scénář „Je třeba zajistit systematický průběh řízení a implementace IT projektu“ je řešen ve skupinách úloh Řízení projektu (TG401 ) a Řešení aplikačního projektu (TG410 ).
 • Scénář „Implementují se aplikace ERP“ je řešen ve skupinách úloh Řízení projektu (TG401 ) a Řešení projektu implementace ERP (TG420 ).
 • Scénáře „Integruje se Inteligentní řízení skladu WMS do podnikového IT“ a „Implementuje se inteligentní řízení skladu (WMS)“ jsou řešeny ve skupinách úloh Řízení projektu (TG401 ) a Implementace a integrace WMS do ERP (TG426 ).
 • Scénář „Implementují se aplikace business intelligence“ je řešen ve skupinách úloh Řízení projektu (TG401 ) a Řešení projektu business intelligence, BI (TG430 ) a v případě self service BI ve skupině úloh Řešení projektu samoobslužných business intelligence, SSBI (TG450 ).
 • Scénář „Implementují se mobilní aplikace, MA“ je řešen ve skupinách úloh Řízení projektu (TG401 ) a Řešení projektu implementace mobilních aplikací, MA (TG460 ).
 • Scénář „Implementují se aplikace řízení podnikového obsah, ECM“ je řešen ve skupinách úloh Řízení projektu (TG401 ) a Řešení projektu implementace aplikací a nástrojů ECM (TG470 ),
 • Scénář „Implementuje se eShop“ je řešen ve skupinách úloh Řízení projektu (TG401 ) a Řešení projektu implementace eShopu (TG490 ), řízení vztahů k zákazníkům se řeší ve skupině úloh Řešení projektu implementace aplikací a nástrojů CRM (TG480 ).
 • Scénář „Zdravotnické zařízení bez lůžkové části chce implementovat eHealth“ je řešen ve skupinách úloh Řízení projektu (TG401 ) a Implementace eHealth (TG550XHE ).

3. Obsah balíčku ke stažení

Souhrnný text za skupinu scénářů a její scénáře (PDF)