Toto je objekt systému MBI.

MBI (Management Byznys Informatiky) je portál obsahující zobecněná řešení v řízení provozu a rozvoje IT, resp. podnikové informatiky.

Pokud máte zájem získat více informací o tomto objektu (vazby na další objekty, přílohy, apod.), ale i získat mnoho dalších užitečných materiálů, můžete tak učinit ZDE / (registrace je bezplatná).

Úloha : MA: Implementace řešení na platformě Android
MA: Implementace řešení na platformě Android
Kód úlohy

Standardní kód úlohy v MBI.

:
U466B
Autor návrhu úlohy

Jméno a příjmení autora úlohy

:
Mottl, J. (KIT, VŠE)
Datum poslední úpravy

Datum poslední úpravy úlohy ve tvaru rrrr.mm.dd.

:
2019-06-25
Předpokládaná pravděpodobnost užití v praxi

Předpokládaná pravděpodobnost užití úlohy v praxi, hodnoty 0 - 1. Např. 0,7 - úlohu lze využít v 7 z 10 podniků. Hodnoty jsou průběžně testovány a upřesňovány na základě anket a průzkumů.

:
0.5
Charakteristiky úlohy

Charakteristiky úlohy

1. “MA: Implementace řešení na platformě Android“ – cíl, účel
  • Cílem řešení je s použitím moderních přístupů od základu předělat aplikaci vybranou Pocket Pilot, což odstraní některé současné problémy aplikace a podstatně usnadní budoucí vývoj a údržbu.
  • Cílem je rovněž porovnat a vybrat vhodné moderní přístupy, které budou následně použity při implementaci aplikace.
2. Obsah úlohy
  • Mobilní operační systém Android se těší obrovské popularitě po celém světě. Je vyrobeno více než 24 000 různých zařízení a na Google Play obchodě se nachází více než jeden milion aplikací.
  • Jelikož existuje velká konkurence, musí se každá aplikace neustále přizpůsobovat novým možnostem a optimalizačním omezením platformy Android, která se velmi rychle mění.
  • Pokud údržba a vývoj aplikace začne stagnovat, může se stát, že aplikace nezíská nové uživatele nebo naopak ztratí své stávající v důsledku zastaralé funkcionality či nekompatibility s novými verzemi platformy Android. Aby mohla aplikace snadno a rychle reagovat na změny, měla by využívat nejmodernějších knihoven, frameworků a architektonických vzorů . Bez nich začne být po čase následný vývoj aplikace problémový.
3. Příloha
  • Charakteristika celého řešení na bázi OS Android je v přiloženém PDF dokumentu skupiny úloh "Řešení projektu implementace mobilních aplikací (MA)" (TG460 ).