Toto je objekt systému MBI.

MBI (Management Byznys Informatiky) je portál obsahující zobecněná řešení v řízení provozu a rozvoje IT, resp. podnikové informatiky.

Pokud máte zájem získat více informací o tomto objektu (vazby na další objekty, přílohy, apod.), ale i získat mnoho dalších užitečných materiálů, můžete tak učinit ZDE / (registrace je bezplatná).

Faktor : Zařízení, kde počítač či integrované elektronické obvody zajišťují specifickou funkci zařízení
Zařízení, kde počítač či integrované elektronické obvody zajišťují specifickou funkci zařízení
Kód faktoru

Standardní kód faktoru v MBI.

:
F812
Autor

Jméno a příjmení autora

:
Gála, L. (KIT, VŠE)
Podstatné charakteristik faktoru

Obsahové vymezení faktoru

1. Zařízení, kde počítač či integrované elektronické obvody zajišťují specifickou funkci zařízení - obsahové vymezení faktoru

Zařízení, kde počítač či integrované elektronické obvody zajišťují specifickou funkci zařízení, představují dnes širokou škálu produktů. Jedná se o prorůstání počítačů do spotřební elektroniky (fotoaparáty, televizní přijímače), jako tzv. palubní počítače v automobilech, v komunikačních prostředcích jako jsou směrovací zařízení počítačových sítí, výrobních zařízení jako prostředky řízení výrobních strojů, samočinných výrobních linek. Významným trendem patřící do této skupiny počítačů je „Internet věcí“ (viz faktor Internet věcí, Internet of Things, IoT (F883).

Jejich plánování a řízení je obsahem skupiny úloh Řízení technologických zdrojů (TG203 ).