Toto je objekt systému MBI.

MBI (Management Byznys Informatiky) je portál obsahující zobecněná řešení v řízení provozu a rozvoje IT, resp. podnikové informatiky.

Pokud máte zájem získat více informací o tomto objektu (vazby na další objekty, přílohy, apod.), ale i získat mnoho dalších užitečných materiálů, můžete tak učinit ZDE / (registrace je bezplatná).

Faktor : Zařízení, kde počítač či integrované elektronické obvody zajišťují specifickou funkci zařízení
Zařízení, kde počítač či integrované elektronické obvody zajišťují specifickou funkci zařízení
Kód faktoru

Standardní kód faktoru v MBI.

:
F812
Autor

Jméno a příjmení autora

:
Gála, L. (KIT, VŠE)
Podstatné charakteristik faktoru

Obsahové vymezení faktoru

1. Zařízení, kde počítač či integrované elektronické obvody zajišťují specifickou funkci zařízení - obsahové vymezení faktoru
  • Zařízení, kde počítač či integrované elektronické obvody zajišťují specifickou funkci zařízení, představují dnes širokou škálu produktů. Jedná se o prorůstání počítačů do spotřební elektroniky (fotoaparáty, televizní přijímače), jako tzv. palubní počítače v automobilech, v komunikačních prostředcích jako jsou směrovací zařízení počítačových sítí, výrobních zařízení jako prostředky řízení výrobních strojů, samočinných výrobních linek.
  • Významným trendem patřící do této skupiny počítačů je „ Internet věcí “ (viz faktor Internet věcí, Internet of Things, IoT (F883).