Toto je objekt systému MBI.

MBI (Management Byznys Informatiky) je portál obsahující zobecněná řešení v řízení provozu a rozvoje IT, resp. podnikové informatiky.

Pokud máte zájem získat více informací o tomto objektu (vazby na další objekty, přílohy, apod.), ale i získat mnoho dalších užitečných materiálů, můžete tak učinit ZDE / (registrace je bezplatná).

Faktor : Osobní počítače
Osobní počítače
Kód faktoru

Standardní kód faktoru v MBI.

:
F810
Autor

Jméno a příjmení autora

:
Gála, L. (KIT, VŠE)
Podstatné charakteristik faktoru

Obsahové vymezení faktoru

1. Obsahové vymezení osobních počítačů
  • Osobní počítače přímo zpracovávají požadavky uživatelů anebo vizualizují (zobrazují) výsledky zpracování jiných, zejména služebních počítačů. Osobní počítače lze rozdělit na nepřenosné (stacionární) a přenosné .
  • Přenosné osobní počítače na rozdíl od nepřenosných osobních počítačů sdružují všechny jeho komponenty (vlastní systém zpracování, paměť i vstupní a výstupní zřízení) do jedné „skříně“. V současné době se rozvíjí především skupina nepřenosných zařízení.
  • Původně v této skupině byly zařazeny tzv. laptopy či notebooky . Dnes v důsledku schopnosti zajistit u počítačů i mobilitu dochází k rozšíření této kategorie osobních počítačů o chytré telefony (smartphone), tablety a další kombinace jako je např. phablet (phone+tablet), 2 v jednom (notebook s oddělitelným displejem) apod.