Toto je objekt systému MBI.

MBI (Management Byznys Informatiky) je portál obsahující zobecněná řešení v řízení provozu a rozvoje IT, resp. podnikové informatiky.

Pokud máte zájem získat více informací o tomto objektu (vazby na další objekty, přílohy, apod.), ale i získat mnoho dalších užitečných materiálů, můžete tak učinit ZDE / (registrace je bezplatná).

Aplikace : IBM Cognos Business Intelligence (BI) 10
IBM Cognos Business Intelligence (BI) 10
Kód aplikace, nástroje

Standardní kód aplikace v MBI.

:
AQ014A
Autor

Jméno a příjmení autora

:
Petronyuk, A. (IBM ČR)
Datum poslední úpravy

Datum poslední úpravy ve tvaru rrrr.mm.dd.

:
2015-06-14
Tvůrce, řešitel, aplikace, resp. nástroje

Tvůrce, řešitel, aplikace, resp. nástroje

:
IBM
Popis, obsahové vymezení

Účel a základní obsahové vymezení aplikace, k jakým manažerským rozhodnutím aplikace slouží.

1. IBM Cognos Business Intelligence (BI) 10 - obsahové vymezení
  • CognosBI je platforma umožňující :
    • Business uživatelům přistupovat přes intranetový portál k již vytvořeným reportům a zároveň vytvářet intuitivním způsobem vlastní reporty a analýzy bez znalostí programování nebo komplikovaných datových struktur, a to prostřednictvím několika uživatelských studií - podle úrovně komplexnosti reportů a uživatelských požadavků,
    • BI vývojářům efektivně vytvářet statické reporty a multidimenzionální analýzy z různých datových zdrojů bez nutnosti programování, nastavovat a řídit jejich distribuci a zabezpečení a spravovat prostředí pro tisíce uživatelů,
    • BI datovým modelérům plně kontrolovat tok dat a optimálně modelovat datové struktury za účelem zjednodušení pohledu na mnohdy složité databázové struktury pro BI vývojáře a koncové business uživatele.
  • Datové zdroje: relační databáze, multidimenzionální databáze, externí soubory (např. xlsx soubory) a jiné zdroje dat pro reporty a analýzy.
2. Příloha
  • Charakteristika IBM Cognos Business Intelligence (BI) 10 je v přiloženém PDF dokumentu (zobrazení / stažení - ikonky v záhlaví stránky).