Toto je objekt systému MBI.

MBI (Management Byznys Informatiky) je portál obsahující zobecněná řešení v řízení provozu a rozvoje IT, resp. podnikové informatiky.

Pokud máte zájem získat více informací o tomto objektu (vazby na další objekty, přílohy, apod.), ale i získat mnoho dalších užitečných materiálů, můžete tak učinit ZDE / (registrace je bezplatná).

Aplikace : Tableau
Tableau
Kód aplikace, nástroje

Standardní kód aplikace v MBI.

:
AQ006A
Autor

Jméno a příjmení autora

:
Heřmanský, M. (KIT, VŠE)
Datum poslední úpravy

Datum poslední úpravy ve tvaru rrrr.mm.dd.

:
2017-05-03
Tvůrce, řešitel, aplikace, resp. nástroje

Tvůrce, řešitel, aplikace, resp. nástroje

:
Tableau
Popis, obsahové vymezení

Účel a základní obsahové vymezení aplikace, k jakým manažerským rozhodnutím aplikace slouží.

1. Tableau - obsahové vymezení
  • Tableau je self-service nástroj společnosti Tableau Foundation . Výhodou Tableau je snadná ovladatelnost, pro uživatele není obtížné naučit s nástrojem během několika hodin pracovat.
  • Nabízí interaktivní analytický nástroj pro uživatele , bez potřeby učit se programování,
  • Platforma Tableau se skládá ze dvou hlavních komponent - Tableau Desktop, Tableau Server . Komponenty mohou být v organizaci nasazeny samostatně , plného potenciálu se ale dosáhne jejich propojením.
  • Mezi další produkty Tableau patří Tableau Mobile a Tableau Reader, speciálním případem Tableu serveru je Tableau Online . Je to server nasazený a hostovaný v cloudovém prostředí.
  • Tableau Reader a Tableau Mobile jsou v podstatě prohlížeče výstupů připravených v Tableau Desktop. Jsou zdarma a jejich využití je u uživatelů, kteří nepotřebují tvořit reporty, ale pouze je prohlížet. Reporty neztrácejí svoji interaktivnost a jsou proto vhodnější než exporty do PDF.
2. Příloha
  • Charakteristika systému Tableau je v přiloženém PDF dokumentu (zobrazení / stažení - ikonky v záhlaví stránky).