Toto je objekt systému MBI.

MBI (Management Byznys Informatiky) je portál obsahující zobecněná řešení v řízení provozu a rozvoje IT, resp. podnikové informatiky.

Pokud máte zájem získat více informací o tomto objektu (vazby na další objekty, přílohy, apod.), ale i získat mnoho dalších užitečných materiálů, můžete tak učinit ZDE / (registrace je bezplatná).

Aplikace : SAP Business Objects
SAP Business Objects
Kód aplikace, nástroje

Standardní kód aplikace v MBI.

:
AQ012A
Autor

Jméno a příjmení autora

:
Černý, R. (KIT, VŠE)
Tvůrce, řešitel, aplikace, resp. nástroje

Tvůrce, řešitel, aplikace, resp. nástroje

:
SAP
Popis, obsahové vymezení

Účel a základní obsahové vymezení aplikace, k jakým manažerským rozhodnutím aplikace slouží.

1. SAP BusinessObjects - obsahové vymezení

SAP BusinessObjects (SAP BO) je profesionální komplexní nástroj pro reporting, analýzu, dashboardy a vizualizace dat. Poskytovatel nabízí toto řešení včetně nástrojů na datovou integraci. Řešení je nabízeno v desktopové i cloudové variantě.

2. Funkcionalita aplikace

SAP BusinessObjects se skládá z mnoha komponent, jejichž funkcionalita se mnohdy překrývá. Řešení obsahuje specializovaný dotazovací a analytický nástroj Lumira (v klasické či cloudové formě), komponentu pro tvorbu reportů a dynamických dashboardů Crystal Reports. Klient pro MS Windows obsahuje také plugin pro integraci do MS Excelu. Společně s dalšími SAP nástroji pro datové sklady, datové pumpy a podnikovými IS je SAP komplexní řešení podporující IT napříč celou organizací. Cena za tato řešení je obecně vyšší.

3. Odkazy na demo a další zdroje

Trial verze