Toto je objekt systému MBI.

MBI (Management Byznys Informatiky) je portál obsahující zobecněná řešení v řízení provozu a rozvoje IT, resp. podnikové informatiky.

Pokud máte zájem získat více informací o tomto objektu (vazby na další objekty, přílohy, apod.), ale i získat mnoho dalších užitečných materiálů, můžete tak učinit ZDE / (registrace je bezplatná).

Faktor : Osobní počítače
Osobní počítače
Kód faktoru

Standardní kód faktoru v MBI.

:
F810
Autor

Jméno a příjmení autora

:
Gála, L. (KIT, VŠE)
Podstatné charakteristik faktoru

Obsahové vymezení faktoru

1. Obsahové vymezení osobních počítačů

Osobní počítače přímo zpracovávají požadavky uživatelů anebo vizualizují (zobrazují) výsledky zpracování jiných, zejména služebních počítačů. Osobní počítače lze rozdělit na nepřenosné (stacionární) a přenosné. Přenosné osobní počítače na rozdíl od nepřenosných osobních počítačů sdružují všechny jeho komponenty (vlastní systém zpracování, paměť i vstupní a výstupní zřízení) do jedné „skříně“. V současné době se rozvíjí především skupina nepřenosných zařízení. Původně v této skupině byly zařazeny tzv. laptopy či notebooky. Dnes v důsledku schopnosti zajistit u počítačů i mobilitu dochází k rozšíření této kategorie osobních počítačů o chytré telefony (smartphone), tablety a další kombinace jako je např. phablet (phone+tablet), 2 v jednom (notebook s oddělitelným displejem) apod. Jejich plánování a řízení je obsahem skupiny úloh Řízení technologických zdrojů (TG203 )